آموزش هیروی Sniper در بازی دوتا


هیروی اسنایپر

معرفی هیرو :

هیروی Sniper  یک کری بسیار قوی است بعضی ها این هیرو را هیروی یوزر می نامند ولی اصلا چنین نیست این هیرو با Hp پایین در مقابل بسیاری از هیرو های قوی واقع شکست پذیر است مثلا Axe یا Spirit breaker قاتل اصلی Sniper اند.

ولی Sniper هیروی کری است که در آخر بازی بسیار به داد تیم می رسد با اتک فوق العاده ای که دارد.لول ۶ این هیرو بسیار جذاب است و می تواند هیرو های که با Hp پایین در حال فرار اند را از پای در بیاورد.از این هیرو بیشتر در بازی هایی استفاده می شود که حریف مقابل دارای سمی کری هستند این کری با رنج بالایی که دارد به راحتی هر کری را می تواند از پای در بیاورد. از این هیرو می توان در نقش پشتیبان ، کرری ، فایتر ، گانکر و روامر استفاده کرد.در ادامه به بررسی بستن آیتم برای sniper و همچنین طرز کرفتن لول های او و هیروهای یار و آنتی هاشو بهتون ارائه خواهم داد.

در مورد نقاط قوت sniper :

 • رنج بالایی در اتک دارد
 • کاور کنندهی بسیار قدرتمند است
 • می تونید به راحتی فارم کنید
 • لول ۶ محشرش در اوایل بازی بسیار به درد بخور است
 • اگلیتی بالا دارد
 • تاور زن بزرگی است من بعد از trax و ترول ،اسنایپر را بهترین تاور زن می دانم (رنج تاور بهش نمی رسد)

نقاط ضعف sniper :

 • این هیرو اگر آیتم نبندد نمی تواند کاری انجام دهد در ابتدای بازی باید بیشترین یونیت را بزنید.
 • Sniper لولی برای فرار ندارد
 • در ابتدای بازی مانای خیلی کمی دارد
 • و به دلیل بالا بودن رنج سرعت حرکت این هیرو رو کم کرده اند

بهترین موقع استفاده از sniper زمانی است که تیم مقابل کری انتخاب کند که نتواند سریع خودشو به شما برسوند.

لول های sniper

اسکیل ۱ این هیرو (ShRapnel)

skill-0

این لول برای اسنایپر می تواند در ابتدای بازی پول زیادی را بیاورد هم زمان که به یونیت ها و هیرو های دشمن دمیج وارد می کند آنها اسلو نیز می شوند.مانای لازم برای این لول در هر ۴ سطح ۱۲۰ می باشد کولدان ۱۵ ثانیه است و رنج استفاده از لول یک Sniper در حدود ۱۸۰۰ می باشد.و شعاع تاثیر گذاری ۴۰۰ AOE دارد و به ترتیب لول آپ ۳۰%/۲۵%/۲۰%/۲۰% واحدهای دشمن را اسلو کرده و به ترتیب ۱۲/۲۴/۳۶/۴۸ دمیج مجیکال در ثانیه به واحدهای حریف وارد می کند.

159

اسکیل ۲(HeadshOt)

skill-1

این لول دومین لول برتر sniper است با این می توانید روی اعصاب هیروی دشمن راه بروید و پلیر هیروی مقابل را عصبی کنید این لول شانسی عمل می کند و حریف را در حدود .۲۵ در صد استان می کند سطح شانس برای گرفتار شدن در لول ۲ اسنایپر ۴۵ درصد است. به هنگام تله پورت هریف می توانید اونو متوقف کنید که واقعا عصبی کننده است. همچنین به ترتیب لول آپ دمیج اضافه ای از نوع فیزیکال که توسط این لول به حریفان وارد میشود ۱۵/۴۰/۶۵/۹۰ می باشد.

اثر این لول را در فارم ببینید:

 1

اسکیل ۳ (TakE Aim)

skill-2

Sniper به دلیل این لولش یک هیروی خوب به حساب می آید و این لول است که به داد اسنایپر می رسد با گرفتن این لول رنج اتک Sniper بالا می رود به ترتیب لول آپ به میزان ۱۰۰/۲۰۰/۳۰۰/۴۰۰ به زنج اتک هیروی شما اضافه می شود.همون طور که در بالا اشاره کردیم با برداشتن ۴ بار این لول تاور رنجش نمی رسد به اسنایپر تا به او اتک وارد کند در دو تصویر زیر ملاحضه فرمایید:

 • اولش فقط یک بار این لول را برداشته است

2

 • دومیش هم که هر ۴ لولو برداشته است

 145

اسکیل ۴ یا لول ۶ اسنایپر(AssassinaTe)

skill-3

این لول در ابتدای بازی که سریع بهش برسید بهترین لول برای کیل گرفتن است با قرار دادن این لول روی هیروی در حال فرار حریف با Hp کم Sniper یک گلوله با قدرت بالا شلیک می کند که در لول های مختلف دمیج مجیکال مشخصی بعد از ۱٫۷ ثانیه به هیروی دشمن وارد می کند.این لول به ترتیب به ۱۷۵/۲۷۵/۳۷۵ مانا نیاز دارد،کولدان آن به ترتیب ۲۰/۱۵/۱۰ ثانیه میباشد،رنج استفاده از این لول به ترتیب ۲۰۰۰/۲۵۰۰/۳۰۰۰ میباشد و به ترتیب لول آپ این گلوله ۳۵۵/۵۰۵/۶۵۵ تا دمیج مجیکال به واحد مورد نظر وارد می کند.

به تصویر شلیک این گلوله توسط اسنایپر نگاه کنید:

sa

نحوه ی لول گیری برای Sniper

این روش خودم برای لول گیری است من راضی هستم البته باید در این روش دقت کنید یونیت از دست ندید در اوایل بازی

65

یک حالتی هم اینه که لول های بعلاوه رو می تونید بعد از اتمام لول های اصلی بردارید و این بهتر است و بر اساس موقعیت می تونید استفاده کنید.

توجه کنید

لول گیری هر هیرویی باید بر اساس هیرو یا هیرو هایی که در مقابل شما قرار می گیرند انجام بشود در مورد Sniper احتمالا هیرویی مقابل بیاد که بهتر باشد در ابتدا از لول یک استفاده کنید. تا بیشتر یونیت بزنید .

اما در نهایت بریم به Sniper آیتم ببندیم :

توجه : باز بر این نکته تکیه خواهم کرد که بستن آیتم برای هر هیرویی باید بر اساس آیتمی که هریف می بندد صورت گیرد مثلا اگر حریف شما آیتم butterfly را ببندد شما باید بلا فاصله بعد از جمع کردن پول آیتم مقابل آن یعنی 741 را ببندید تا به حریف MISS ندید.

آیتم های ابتدای بازی برای Sniper

در ابتدا دو تا boot agil بگیرید که هر کدام ۳ تا اگیلیتی می دهند بعد یدونه Fly بگیرید (پرو پلیر ها حتما FLY دارند) بعد هم یک عدد tango سپس یه ۵۰ تومن هم بدید برای ironwood که یک واحد تمام قدرت شما را افزایش می دهد.

آیتم های اواسط بازی

874521

در مورد فرار Sniper گفتیم هیچ لولی برای فرار ندارد با بستن wind walk می توانید به راحتی فرار کنید و برای بالا بردن سرعت حرکت از yasha استفاده کنید. در ضمن در استفاده از 654 دقت کنید که با زدن ماسک اتک شما به شدت اتک خور می شوید.

آیتم های اواخر بازی

برای بستن آیتم های اواخر زیاد باید دقت کنید ببینید حریفتان چه آیتمی استفاده می کند بعد اقدام به بستن آیتم کنید

من این آیتم ها را پیشنهاد می کنم :

63254

با این آیتم ها هیچ کری نمی تواند جلوی شما ایستادگی کند . من خودم به جایmanta گاهی cxz یا hg هم بسته ام و یا برای بالا بردن اثر اتک ها بیشتر از wewad استفاده کرده ام و یک آیتم بسیار کار آمد می باشد به دشمن آرمور منفی وارد می کند.یا اگر قدرت بالای دوستانتان دارند با بستن آیتم gghn به راحتی می توانید مانع از حرکت سریع حریف شوید و به راحتی کیل بگیرید. یا از آیتم fgdfg در مقابل هیرو های لول زن حتما استفاده کنید تا لول آنها برای شما اثر نکند.آیتم های زیادی برای Sniper می توان بست باز گوش زد می کنم در انتخاب آیتم باید به آیتم حریفان نیز توجه کنیم.

هیروهای یار:

بیشتر استانر ها می توانند برایSniper  یار مفیدی باشند تا به راحتی به دشمن اتک وارد کند.مثل

Capture

و هیرو های اسلو کننده نیز یارای خوبی برای Sniper می توانند باشند مثل

هیروهای یار Sniper

اما در مورد هیرو های ضد یا آنتی

Sniper به دلیل کم بودن HP و پایین بودن سرعت حرکتش آنتی زیاد دارد من معروف ترین هاشو اینا می دونم

هیرو های ضد Sniper

باز می گم آنتی sniper زیاده اسپریت برکر خودش یکی از بزرگترین آنتی Sniper است. ولی در بین اینها خطرناک ترین آنتی ها برای sniper می توانند این ها باشند.

 آنتی های هیرو ی Sniper

دانلود replay دوتا هیروی اسنایپر برای دانلود روی عکس زیر کلیک کنید:

هیروی Sniper

منبع: بخش بازی | وارکرفت | دوتا

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.